Galeria ESTA stoisko nr 34
Serdecznie zapraszamy na 15.Warszawskie Targi Sztuki, prezentować będziemy na nich unikalne prace Jana Pamuły z cyklu "Układ z trójkątem" z lat 70-tych. Obrazy te pochodzą z okresu kiedy to Jan Pamuła nieustannie eksperymentował i są jednym z wielu etapów narodzin Serii komputerowej – dojrzałego okresu jego twórczości. Przez większość czasu obiekty znajdowały się w archiwum artysty, nie były wystawiane ani reprodukowane, aby po około 40 latach zagościć w naszej galerii i być państwu zaprezentowane.
Tak samo jak w poprzednim roku, fani twórczości Stanisława Dróżdża nie będą zawiedzeni. Zaprezentujemy dwa, wykonane tuszem, "Pojęciokształty" z końca lat 60-tych, pracę "Kolejność" składającą się z 22 odbitek fotograficznych czy "Człowiek, Ludzie". Uzupełniem ekspozycji będą mniejsze prace, szkice, maszynopisy które doskonale pokazują jak przebiegała droga od koncepcji po realizację.
Ponadto malarstwo Jana Tarasina, Marka Radke, grafika Tadeusza Łapińskiego, Rafała Pytla, fotografie Eustachego Kossakowskiego, Jerzego Lewczyńskiego, Zbigniewa Łagockiego, Pawła Pierścińskiego, Michała Sowińskiego.

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA
UL. Raciborska 8, 44-100 Gliwice | PON-PT 9:00-17:00
TEL 698-614-050 | EMAIL tadeusz.stapowicz@esta.com.pl