Wystawa zbiorowa : Secesja Graz - Kontrasty w Kunsthaus Weiz

Wystawa zbiorowa : Secesja Graz - Kontrasty w Kunsthaus Weiz

Wystawa zbiorowa : Secesja Graz w Kunsthaus Weiz 14.6. do 7.7.2012
Kontrasty
Przygotowanie wystawy Dr. Georg Köhler
Kurator Dr. Edith Risse
Linda Leeb, Prezydent Stowarzyszenia Secesja Graz

Artyści:
Sigi Hrad-Rynda, Hela Hudin, Linda Leeb, Helmut Lichtenegger, Raymonde Marcher-Greinix, Renate Polzer, Ingrid Pototschnik, Marion Rauter-Wieser, Barbara Rittler, Isabella Scheuch, Monika Schönbacher-Frischenschlager, Renate Sterlika, Ingrid Wiser, Mil Vega.

Stowarzyszenie Secesja Graz ("Künstlerverband Graz, Secession") od jego utworzenia w 1923 oraz jego członkowie założyciele Alfred Wickenburg, Wilhelma Thöny, Fritz Silberbauer, Hans Mauracher, Hanns Wagula and Friedrich  Zotter  związali się z  Graz swoją artystyczną twórczością. Byli i są przykładem również dla twórców bieżącego pokolenia. Zarówno dawni jak i współcześni artyści mocno wiązali się z aktualnymi trendami w sztuce abstrakcją , informel, figuracją. Trendy sztuki międzynarodowej zawsze znajdowały tu  duże zrozumienie i miały odbicie w bardzo dobrych pracach artystów. Przodującą pozycję artystyczną stowarzyszenia kontynuują obecni artyści. Aktualnym prezydentem stowarzyszenia jest rzeźbiarka Linda Leeb.
Żaden artystyczny przymus, tylko droga autentyczności i artystycznej jakości to kredo Wilhelma Thöny pierwszego prezydenta Grupy Secesja Graz przed 70 laty.
Ta opinia stworzyła przestrzeń, w której zawsze można być  otwartym na nowe idee i która nieustannie ożywia artystyczne wydarzenia tworzone przez artystów którzy przez swoje dzieła udowadniają że sztuka jest  wynikiem postawy duchowej - postawy duchowej, która wtedy i teraz  ma jednakowe źródła a zmiany widzimy tylko przez upływ czasu.

Zapraszam do obejrzenia katalogu „Secesja Graz dzisiaj”.

Galeria

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA
UL. Raciborska 8, 44-100 Gliwice | PON-PT 9:00-17:00
TEL 698-614-050 | EMAIL tadeusz.stapowicz@esta.com.pl