Made in Austria - wystawa artystów regionu Graz.

Made in Austria - wystawa artystów regionu Graz.

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA realizuje w Gliwicach w ramach współpracy międzynarodowej kolejną  prestiżową wystawę ? Made in Austria w której biorą udział wybitni artyści regionu Graz. W ramach wystawy zostaną zaprezentowane prace 5 znakomitych artystów - Walter Kratner, Hubert Brandstätter, Susanna Bodlos-Brunader, Herbert Soltys, Franz Sattler. Kuratorem wystawy jest Dr. Georg Köhler.

 
Wernisaż wystawy z udziałem wszystkich artystów i kuratora odbędzie się 24.05.2013 o godz. 18.00. Wystawa będzie trwać od 25.05.2013 do 28.06.2013.

 

 Walter Kratner 

Balance - Walter Kratner

Urodzony w 1954 w Graz studiował grafikę, design i historię sztuki w Norymberdze i Florencji -  Universit? dell'Arte in Florenz (Prof. Adolfo Natalini, Prof. Toraldo di Francia).  W trakcie wieloletnich pobytów w Szwajcarii (Bern) i w USA realizował interaktywne projekty i  instalacje m.in. dla  ?Carl Djerassi Art Program? i dla Museum ?Exploratorium? in San Francisco.
Swoje liczne projekty realizował w ramach indywidualnych i zbiorowych wystaw w wielu galeriach i muzeach (New York, San Francisco, Berlin, Wien, Hamburg, Stutgart, Offenburg, Marburg i Graz). Programowo zajmuje się instalacjami, obiektami, sztuką w przestrzeni publicznej, grafiką. Kurator projektów artystycznych  "Kunst am Weizberg" i "pfingstArt".

Auferstehung - Franz Sattler

Franz Sattler

Urodzony w 1952 w Weiz. Fotograf, artysta niezależny. Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych (Włochy, Węgry, Słowenia, Niemcy). Od 1967 intensywnie zajmuje się fotografią. Wieloletni członek fotograficznej grupy TVN Fotogruppe Weiz. Od 1988  fotoreporter prasowy. W latach  1990 - 94 uzyskuje uprawnienia  zawodowego "Fotografa" i dyplom mistrzowski. Uczestniczył w wielu seminariach, projektach i szkoleniach poświęconych fotografii artystycznej.

Asia - Herbert Soltys
Herbert Soltys 

Urodzony w 1956 w Graz, Austria. 1976 absolwent Kunstgewerbeschule Ortweinplatz/HTBLA Graz (wydział malarstwa - Prof. O. Brunner). Artysta rozwija swój  kosmopolityczny styl z dużą skłonnością do techniczno-formalnych rozwiązań plastycznych jak i też potrzeby starcia teorii i historii  sztuki ze sztuką naszego czasu. 1980-1985 pracuje na wydziale scenografii na Universität für Musik und Darstellende Kunst, Graz 1986-2007 prowadzi warsztaty scenografii VEREINIGTEN BÜHNEN GRAZ Te dwa doświadczenia miały wpływ na ugruntowanie Jego indywidualnego filozoficzno-teoretycznego podejścia do sztuki, które formułował już we wczesnych dziełach. 1985 Herbert Soltys zakłada w Graz atelier "Herbert Soltys" , gdzie pracuje od 1990 do 2007 wspólnie z grupą Künstlerkollektiv INTRO GRAZ SPECTION. Od 2007 artysta niezależny. Nagrody i uznanie, TV - reportaże, wywiady radiowe, jak i artykuły prasowe w Europie, Ameryce i Afryce świadczą o jego artystycznej istotności. Brał udział w licznych indywidualnych i grupowych projektach i wystawach  w galeriach i muzeach w Europie i USA. 

Gedanken von mir - Susanna Bodlos-Brunader

 

Susanna Bodlos-Brunader

Urodzona w 1956 w Frohnleiten.Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Austrii. W 2000 tworzy ART VISION - Kunst und Leben - Kunstseminarbetrieb. W 2006 udziałowiec szkoły plastycznej Kunstschule Atelier "Ko". Prowadzi  Kinderkunstschule "KO".


Hubert Brandstätter
U4klein - Hubert Brandstatter

Urodzony w 1959 w Weiz. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych  zarówno w kraju jak i za granicą ( Węgry, Polska, Włochy, USA, Niemcy). Organizator Weizer Kulturtage 1991. Wielokrotny uczestnik jak i organizator  wymiany artystycznej  z Ajka (Węgry). Kierownik  - letniej akademii sztuk plastycznych ELIN 1993. Komisarz międzynarodowych   warsztatów twórczych  Weiz 2005. Komisarz - kierownik międzynarodowych   warsztatów twórczych  "Europa w Weiz" 2008. Od 1994 przewodniczy licznym seminarium sztuki -Kunstseminare bei ART VISION Frohnleiten, Volkshochschule, Kaspar Harnisch Graz, i  innym konwersatoryjnym projektom. Wizytujący profesor letniej akademii Kunstschule Offenburg. Współwłaściciel szkoły plastycznej Kunstschule Atelier "Ko". Prace w zbiorach: Land Steiermark - LKH Weiz, Stadtgemeinde Weiz, Kunsthaus Weiz, MCK Grodzisk Mazowiecki, Landesmuseum Joanneum - Neue Galerie.

 

Kurator wystawy Dr. Georg Köhler

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA
UL. Raciborska 8, 44-100 Gliwice | PON-PT 9:00-17:00
TEL 698-614-050 | EMAIL tadeusz.stapowicz@esta.com.pl