Centre PasquArt Biel / Bienne Szwajcaria

Centre PasquArt  Biel / Bienne Szwajcaria

Kunsthaus PasquArt Centre w Biel jest jednym z najważniejszych muzeów sztuki współczesnej w Szwajcarii.

CentrePasquArt jest przestrzenią dla innowacyjnych, twórczych młodych artystów i zachęca tych, z talentem do tworzenia nowych dzieł na prezentowane tam wystawy. Aktualne wystawy w CentrePasquArt. oraz roczny program wystaw muzeum.

Biel, jest bogatą w tradycję szwajcarską metropolią zegarków. Swoje siedziby mają tutaj Swatch, Rolex, Omega, Tissot, Movado i Mikron. Miasto leży na wschodnim krańcu Jeziora Biel u stóp Jury. Urok dwujęzyczności (język niemiecki i francuski jednakowo słyszane na ulicach), malownicza  starówka i położenie u wrót Regionu Trzech Jezior (Biel, Neuchâtel i Murten) tworzą Jego dużą atrakcyjność turystyczną.

 Pod względem architektonicznym Biel ma wiele twarzy. Na poziomie jeziora rozciąga się nowoczesna dzielnica. Na niewielkim wzniesieniu ulokowało się stare miasto z gotyckim kościołem miejskim z XV wieku. W Nowym Mieście w latach 20. i 30. powstawały jednolite dzielnice w tzw. nowym stylu.

Atrakcje BIEL:

Starówka w Biel - autentyczna, z pięknym ratuszem, gotyckim kościołem z XV wieku, licznymi fontannami i starymi szyldami.

Centre PasquArt - muzeum sztuki plastycznej, grafiki i fotografii, rozbudowane przez słynnych architektów z Bazylei, Diener & Diener.

Rejs po rzece Aare - romantyczny rejs tratwą z Biel do najpiękniejszego, barokowego miasta Szwajcarii, Solothurn. Po drodze mija się miasteczko Büren i kolonię bocianów Altreu.

Jezioro Biel i wyspa Piotra - na zachodnim końcu jeziora rozciąga się idylliczny półwysep, na którym słynny filozof, Jean-Jacques Rousseau czuł się "prawdziwie szczęśliwy". Jego była rezydencja, klasztor, dzisiaj jest renomowanym hotelem z restauracją.

Galeria

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA
UL. Raciborska 8, 44-100 Gliwice | PON-PT 9:00-17:00
TEL 698-614-050 | EMAIL tadeusz.stapowicz@esta.com.pl