Dzisiaj odszedł TADEUSZ ŁAPIŃSKI (1928 - 2016)

Dzisiaj odszedł TADEUSZ ŁAPIŃSKI. (1928 - 2016)

Nasz wspaniały przyjaciel. Wielki polski artysta , grafik, malarz, człowiek wielu talentów, patriota. Absolwent ASP w Warszawie.

Od lat 60-tych mieszkał w Nowym Jorku w USA działając głównie w Pratt Graphic Center współpracując z największymi grafikami - artystami Ameryki, a od lat 70-tych mieszkał w Silver Spring blisko Waszyngtonu.

Wystawiał na wszystkich kontynentach zawsze jako polski artysta.

Laureat niezliczonych nagród, obywatel świata który wszędzie czuł się jak u siebie. Jego ciepło, dobroć, życzliwość i niezwykła umiejętność nawiązywania kontaktu sprawiała że nie sposób było go nie lubić wręcz kochać. Lubił ludzi a oni mu to z nawiązką odwzajemniali.

Oprócz niezwykle bogatej działalności artystycznej, a tworzył do ostatnich dni miał równie bogatą działalność pedagogiczną, prowadził warsztaty graficzne w wielu krajach świata, od końca lat 70 Profesor zwyczajny na Uniwersytecie Maryland, a ostatnio Profesor Emeritus tejże uczelni.

Z naszą galerią współpracował od 2000 r jak zapoznał nas Wiesław Ochman. To już minęło 16 lat. To nie była zwykła współpraca artysty z galerzystą. Przyjaźniliśmy się całymi naszymi rodzinami dzieliliśmy problemami, a Tadeusz zawsze był wtedy kiedy trzeba. Już go nie ma, już nie zadzwoni czy to z Silver Spring czy z Grodziska czy z ulubionej Florydy gdzie zmarł.

replica uhren rolex replica

Cześć Pamięci Wielkiego po prostu Człowieka.

Jego życie i twórczość http://galeria-esta.pl/tadeusz-lapinski

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA
UL. Raciborska 8, 44-100 Gliwice | PON-PT 9:00-17:00
TEL 698-614-050 | EMAIL tadeusz.stapowicz@esta.com.pl