Bertram Hasenauer w Kulturzentrum bei den Minoriten - Graz Austria. Wystawa - Nichtvonmenschenhand. Bertram Hasenauer, Eduard Winklhofer

Bertram Hasenauer w Kulturzentrum bei den Minoriten - Graz Austria. Wystawa - Nichtvonmenschenhand. Bertram Hasenauer, Eduard Winklhofer

Bertram Hasenauer  w  Kulturzentrum bei den Minoriten - Graz Austria
Wystawa - Nichtvonmenschenhand. Bertram Hasenauer, Eduard Winklhofer
W Kulturzentrum bei den Minoriten - Graz Austria
11. wrzesień - 8. grudzień 2013 Kurator: Johannes Rauchenberger

 Poniżej (200 m) Kunsthaus Graz  na Mariahilferplatz 3 znajduje się znakomita galeria Centrum Sztuki Współczesnej Minoriten Kulturzentrum bei den Minoriten  ulokowana w dawnym Minoritenkloster prezentująca w kameralnych wnętrzach ważnych dla sztuki współczesnej artystów. Galerię prowadzi Johannes Rauchenberger.

 Na obecnej bardzo ciekawej wystawie   Nichtvonmenschenhand.  Bertram Hasenauer, Eduard Winklhofer  mnie osobiście bardzo zaintrygowały wirtuozowsko narysowane portrety Bertrama Hasenauera. Ten pochodzacy z  Saalfelden a żyjący w Berlinie artysta przede wszystkim  kreuje w swoich  obrazach  postacie ludzkie,  na tle monochromatycznego białego  lub  ciemnego tła. Te delikatne w ich istocie obrazy, stają się jakoby ikonami teraźniejszości.

Bertram Hasenauer na ostatniej wystawie w Berlinie. Foto Johannes Rauchenberger

Bertram Hasenauer studiował w latach  1992/97 w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu . Tam uczęszczał do klasy mistrzowskiej  u Franciszka Ksawerego Ölzant . W 1997 roku otrzymał nagrodę  austriackiej Kancelarii Federalnej . Bertram Hasenauer kontynuowane studia na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie i 1997/98 w Londynie w Central Saint Martins College of Art and Design . W 1999 roku otrzymał stypendium w Krakowie . 2005 roku otrzymał stypendium państwa w dziedzinie Sztuk Pięknych. W 2009 otrzymał stypendium studio we włoskim Paliano . Hasenauer mieszka i pracuje w Berlinie.

Kulturzentrum bei den Minoriten - Graz

Centrum Kultury w Minoriten (Kulturzentrum bei den Minoriten)...

Czy ...też  dom dla współczesnej sztuki, kultury współczesnej i religii w centrum Grazu. Zapewnia on nowoczesne formy sztuki, w sztukach wizualnych, literaturze, muzyce, tańcu współczesnym i prowadzi własną linię programu dla młodzieży w teatrze dziecięcym i muzyce. Ponadto, centrum kultury w Minoriten jest wybitnym miejscem w dyskursie współczesnych problemów i religii, oprócz wykładów i sympozjów, także w budowaniu "kolekcji  Religia w sztuce współczesnej" . Program charakteryzuje się  we współczesnych formach  sztuki  najwyższą możliwą jakością i poszukiwaniem  artystycznych, intelektualnych, religijnych i społecznych zmian i przekształceń.

Galeria

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA
UL. Raciborska 8, 44-100 Gliwice | PON-PT 9:00-17:00
TEL 698-614-050 | EMAIL tadeusz.stapowicz@esta.com.pl