Made in Austria

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA realizuje w Gliwicach w ramach współpracy międzynarodowej kolejną  prestiżową wystawę – Made in Austria w której biorą udział wybitni artyści regionu Graz. W ramach wystawy zostaną zaprezentowane prace 5 znakomitych artystów - Walter Kratner, Hubert Brandstätter, Susanna Bodlos-Brunader, Herbert Soltys, Franz Sattler. Kuratorem wystawy jest Dr. Georg Köhler.

Wernisaż wystawy z udziałem wszystkich artystów i kuratora odbędzie się 24.05.2013 o godz. 18.00. Wystawa będzie trwać od 25.05.2013 do 28.06.2013.

„ARTYSTYCZNA POKUSA“
Twórczość artystyczna to pierwotny ludzki instynkt – nasi przodkowie już przed tysiącami lat pozostawiali dobitne znamiona swej egzystencji na skałach i ścianach jaskiń. Sztuka wywodzi się niejako z pierwotnego doświadczenia rodzaju ludzkiego. Ale co mówią nam te pierwsze jaskiniowe malowidła i rysunki wyryte w skałach? Jakie przesłanie przyświeca im do dziś? Podstawowym ich przesłaniem jest to, że sztuka i kultura potrzebują przestrzeni – przestrzeni zarówno dla artystów jak i ich publiczności ... Przestrzeni gwarantującej miejsce dla indywidualnego doświadczenia i wspólnego przeżywania, przestrzeni dostarczającej przyszłościowych impulsów. Dlatego cieszę się niezmiernie, że Galeria ESTA szeroko otwarła swe podwoje, dając możliwość zaprezentowania się artystom z regionu Weiz. Wystawa ma być spotkaniem regionów – spotkaniem sąsiadów w Europie, których związała przyjaźń. Sztuka nie może istnieć bez ciekawości, zainteresowania i gotowości do dyskusji – wtedy jest w stanie przełamać wszelkie granice. Niech ta wystawa stanie się klamrą spinającą nasze regiony i łączącą naszych artystów. W imieniu artystów i miasta Weiz chciałbym serdecznie podziękować państwu Stapowiczom za tę wystawę.

Dr Georg Köhler

Galeria

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA
UL. Raciborska 8, 44-100 Gliwice | PON-PT 9:00-17:00
TEL 698-614-050 | EMAIL tadeusz.stapowicz@esta.com.pl